Dzień Bezpiecznego Internetu- grupa IV

      Możliwość komentowania Dzień Bezpiecznego Internetu- grupa IV została wyłączona

8 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu w grupie IV „Dzień Bezpiecznego Internetu”, którego celem jest uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czyhają w komputerze czy telefonie, gdy będą korzystać z Internetu. W ramach akcji, dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.” oraz „Owce w sieci”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Chętnie brały udział w zabawie: „Kłębek wełny” – zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem wełny, puszczanie kłębka – wiadomości do kolegi, tworzenie sieci pajęczej na wzór sieci internetowej, połączone z wyjaśnieniem zasady działania sieci.

Zachęcamy wszystkich rodziców do podejmowania rozmów z dziećmi, zarówno z przedszkolakami jak i tymi starszymi, na temat szanowania swojego czasu oraz przestrzegania ich przed zagrożeniami płynącymi z korzystania z sieci i gier komputerowych, z tabletów, laptopów, komórek itp.

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy:
RODZICU UWAŻAJ, ILE TWOJE DZIECKO SPĘDZA CZASU i CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE !!!

Sylwia Stępińska