Bajkowe jasełka w I grupie

      Możliwość komentowania Bajkowe jasełka w I grupie została wyłączona

Z pewnością okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym jego przeżyciu pomaga pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do jasełek w naszej grupie trwały wiele dni, uczyliśmy się ról oraz kolęd i pastorałek.

Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, aniołki, krasnoludki i świnki. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Wielkie podziękowania należą się również siostrze Barbarze, która swoją grą na gitarze uświetniła całe przedstawienie. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.

Dziękujemy serdecznie mamom – organizatorkom za przygotowanie poczęstunku! 

K. Ratajczyk, K. Bojakowska, A. Węglewska, R. Ławniczek