Akcja charytatywna „Słoneczko dla Olusia”

      Możliwość komentowania Akcja charytatywna „Słoneczko dla Olusia” została wyłączona

Nominację do udziału w akcji otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionego Przedszkola 201 „Misia Ursynka” w Warszawie.

Wyzwanie zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko. Potrzebna jest pilna pomoc finansowa dla Olusia, ponieważ nowotwór uderzył ponownie ze zdwojoną siłą. Rodzice  chłopca wykonali prywatnie badanie PET-MR. Płynna biopsja wykazała obecność komórek nowotworowych we krwi. Kolejne złe informacje to badania wykonane w CZD 19.01 i w kolejnych dniach. W szpitalu okazało się, że poziom AFP to już 440 j., jednak najgorsze przyszło w piątek 22 stycznia. Po wykonaniu TK jamy brzusznej i klatki piersiowej okazało się, że jest guz 8 mm na płucach . Zdecydowano o wdrożeniu od 23.01 bardzo agresywnej chemioterapii, składającej się z 4 toksycznych cytostatyków, które w zamierzeniu mają wybić wszystkie obecne komórki nowotworowe we krwi oraz guz. Po 1 cyklu, po 2 dniach, z kipiącego ponownie energią dziecka pozostał tylko cień… smutnego, niewinnego, małego chłopca.

Zadanie jakie wykonaliśmy polegało na zrobieniu zdjęcia ze słoneczkiem, umieszczeniu go w mediach społecznościowych (w naszym przypadku na stronie internetowej placówki), wpłacie minimum 10 złotych na rzecz Olusia i nominowaniu co najmniej 5 instytucji lub osób do dalszej akcji. 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji  i wpłatę na rzecz Olusia! Nam udało się zebrać 250 złotych. Pieniądze trafiły już na konto chłopca.

https://zrzutka.pl/pomoc-w-powrocie-do-zdrowia-dla-2-letniego-olusia-nowotwor-watroby

 

Do udziału w akcji nominujemy:

Referat Oświaty Gminy Szczerców

Szkołę Podstawową w Chabielicach

Szkołę Podstawową w Lubcu

Szkołę Podstawową w Osinach

Szkołę Podstawową im. ks. J. Baranowicza w Szczercowie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie

 

Pozdrawiamy serdecznie,
Dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi Przedszkola Samorządowego w Szczercowie