Szanowni Państwo!

      Możliwość komentowania Szanowni Państwo! została wyłączona

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

Szanowni Państwo!

Od kilku miesięcy Dyrektor oraz Rada Rodziców Przedszkola starali się zdobyć środki finansowe na rozbudowę przedszkolnego placu zabaw.

Po podwyżkach z ostatnich miesięcy cena planowanej huśtawki osiągnęła 3766 zł, a doliczyć trzeba jeszcze koszt transportu i montażu (min. 1000 zł) oraz sporządzenia dokumentacji potrzebnej do rozbudowy placu zabaw (mapa do celów projektowych i projekt rozbudowy – około 4000 zł).

Zespół roboczy składający się z Dyrektora oraz przedstawicieli Rady Rodziców po rozważeniu sprawy postanowił dokonać zmiany planów – ponieważ mamy już na placu zabaw huśtawki wagowe, a koszt zakupu z montażem nowej to obecnie 4766 zł, co stanowi ogromną kwotę za tak prostą zabawkę – zamierzamy kupić karuzelę krzyżową czteroramienną, za którą zapłacimy 4900 zł (z transportem i montażem). Karuzeli na naszym placu zabaw jeszcze nie posiadamy, więc dzieci z pewnością ucieszą się z nowej zabawki.

 

Inicjatywy podjęte w celu realizacji zamierzenia:

  • Kiermasz świąteczny z palmami wielkanocnymi, dziecięcymi ubraniami oraz słodkościami przygotowanymi przez rodziców i pracowników przedszkola – 2.000 zł (przeznaczone po połowie na plac zabaw i organizację Dnia Dziecka);
  • Darowizny wpłacone przez lokalne firmy oraz osoby prywatne – 1.600 zł;
  • Dofinansowanie na zakup zabawki (2.300 zł) oraz wykonanie dokumentacji technicznej rozbudowy (3.000 zł) przekazane przez Gminę Szczerców za zgodą Pana Wójta Krzysztofa Kamieniaka;
  • Zgromadzenie ofert na wykonanie projektu rozbudowy placu zabaw (docelowo poza karuzelą zamierzamy zakupić w przyszłym roku huśtawkę łańcuchową); najtańsza oferta firmy TM-BUD Projektowanie Usługi Inwestycyjne Tomasz Kucharski – 2.952, zł;
  • Wykonana bezpłatnie przez Biuro Geodezyjne Geobis Piotr Juśkiewicz mapa do celów projektowych (zaoszczędzone 1.000 zł).

Z radością pragnę poinformować, iż nasze wspólne wysiłki zaowocowały zgromadzeniem odpowiedniej kwoty i wstępne prace przygotowujące zakup oraz montaż karuzeli właśnie ruszyły:)

 

W związku z ograniczonymi możliwościami budżetu przedszkola zamierzamy dalszą rozbudowę placu zabaw rozłożyć w czasie. W następnym roku będziemy dążyć do zakupu jeszcze jednego urządzenia, aby w ten sposób zagospodarować całe dostępne miejsce na placu zabaw.

W imieniu całej naszej społeczności serdecznie dziękuję wszystkim przyjaciołom, darczyńcom i sprzymierzeńcom Przedszkola. Wysiłki, które wspólnie podejmujemy, to inwestycja opłacalna – wszak dzieci są naszą przyszłością i naszą nadzieją 🙂

 

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Przedszkola Agnieszka Grabowska