Zróbmy to razem i wygrajmy dla Szczercowa!

      Możliwość komentowania Zróbmy to razem i wygrajmy dla Szczercowa! została wyłączona

Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie akcji, do której przystąpiła dziś gmina Szczerców – zależy nam, by głos oddali wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz – w miarę możliwości – ich rodziny.

Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „pod Biało-Czerwoną”.

Zasady są bardzo proste i wymagają jedynie poświęcenia niecałej minuty na oddanie głosu drogą elektroniczną. Jeśli uda nam się zebrać sto głosów, polski rząd sfinansuje zakup specjalnego masztu i flagi, która dumnie powiewać będzie na ziemi szczercowskiej.

Jeśli tych głosów zdobędziemy jednak więcej, to jest szansa, by we  wprowadzeniu flagi na maszt uczestniczył Premier Rządu RP, Mateusz Morawiecki – trzy gminy z największą ilością zebranych głosów mogą bowiem liczyć na wizytę Premiera.

Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Bitwy, w której udział brali także szczercowianie – świadczy o tym pamiątkowa tablica, znajdująca się przy  ulicy 3 Maja, obok siedziby GOPS.

Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Aby oddać swój głos i wesprzeć Gminę Szczerców w zbiórce, wystarczy wejść na stronę https://bialoczerwona.www.gov.pl/ i wypełnić krótką ankietę.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku.

Pokażmy, że Szczerców i cała gmina ma wielką moc. Niech Biało-Czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercu naszej małej Ojczyzny!

 

 Zróbmy to razem i wygrajmy dla Szczercowa!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag
w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.

W jaki sposób wziąć udział w projekcie? 

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy rodziców oraz ich najbliższych o możliwości oddania głosów poparcia.

Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/.
Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę.

W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
bialo-czerwona@mc.gov.pl,
532 519 877.

Serdecznie zapraszam do udziału w akcji!

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN