Zapraszamy do zabawy gr I. 25.03.2020

      Możliwość komentowania Zapraszamy do zabawy gr I. 25.03.2020 została wyłączona

Dziś trochę zabaw na świeżym powietrzu i obserwacja przyrody. Oczywiście jeśli jest za zimno, możecie ten spacer przełożyć na inny cieplejszy dzień:)

Zabawa ruchowa „Wiatr, deszcz i słońce”. Dzieci biegają – na sygnał „wiatr”, zatrzymują się, unoszą w górę ramiona i kołyszą nimi (sz-sz-sz-sz-sz-sz). Na sygnał „deszcz” – robią przysiad podparty i nisko pochylają głowę (chowają się przed deszczem). Na sygnał „słońce” – wyciągają się mocno w górę, wznosząc ramiona i wspinając się na palce.

Spacer w bliskim otoczeniu przyrodniczym.

Zachęcamy do spacerów, jeśli macie Państwo swój ogród. Można zaobserwować jak zmienia się przyroda i rozmawiać o tym.
Rodzice mogą dzieciom odpowiedzieć na pytania :
– Jak należy przygotować ziemię aby można posadzić roślinki?
– Co jest potrzebne roślinom do tego, aby mogły rosnąć?
– Jak należy opiekować się zasianymi nasionkami?

A na koniec zabawa plastyczna. Dziś zadanie polega na narysowaniu „Pani Wiosny”. Należy narysować ją tak, jak wyobrażają sobie dzieci, użyć dowolnych kredek lub farb i ozdobić tak, jak podpowiada wyobraźnia. Życzymy miłej zabawy.

 

http://www.edukacja.edux.pl/

Anna Bugajska i Katarzyna Ratajczyk