Zadania dla przedszkolaków 25.03.2020 r. – grupa III

Możliwość komentowania Zadania dla przedszkolaków 25.03.2020 r. – grupa III została wyłączona

Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Dziś przygotowałyśmy dla Was kilka propozycji zabaw z materiałów dostępnych w każdym domu. Do zabawy z dzieckiem można wykorzystać wiele przedmiotów codziennego użytku. Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci do szczęścia wcale nie potrzebują drogich zabawek – wystarczy odrobina wyobraźni, której i dzieciom i rodzicom nie brakuje (co doskonale widać w naszej fotogalerii) 🙂

1. Eko zabawa.

Do zabawy wykorzystajcie plastikowe nakrętki. Można je segregować według kolorów i wielkości, a następnie przeliczać i odrysowywać na kartce. Na koniec ułóżcie z nakrętek coś ciekawego np. wiosenny kwiat, słoneczko, serduszko, figury geometryczne, samochód itp.

2. Kolejna propozycja to tor przeszkód.

W tym celu możemy wykorzystać np. ręczniki, koce, poduszki, plastikowe butelki, taśmę malarską, klocki, piłki itp. Tutaj wszystko zależy od naszej Waszej pomysłowości. Pamiętajmy o tym żeby zabawa była bezpieczna dla dziecka.

3. Zabawa paluszkowa pt. „Gość” według K. Sąsiadka.

Drodzy Rodzice, przeczytajcie dzieciom wierszyk a następnie wspólnie spróbujcie go zilustrować według instrukcji 🙂

Ktoś się schował pod listkami.  (dzieci wyciągają rękę zaciśniętą w piąstkę)

Pierwszy listek zabieramy,  (dzieci prostują mały palec)

drugi listek zabieramy.  (dzieci prostują serdeczny palec)

Zawiał wiatr,  (dzieci dmuchają na piąstkę)

trzeci listek sam już spadł.  (dzieci prostują palec środkowy)

Czwarty listek zabrał ktoś  (dzieci prostują palec wskazujący)

i pojawił się nasz gość!  (dzieci prostują i zginają kciuk)

Oczy, buzię, nosek ma; (dzieci wskazują części buzi)

główka gotowa raz – dwa.  (dzieci łapią się za głowy i nimi poruszają)

4. Wieczorem zróbcie teatrzyk cieni. Jest to świetna zabawa, która pobudza wyobraźnię dziecka. Do zabawy potrzebujemy lampki nocnej, dwóch krzesełek, prześcieradła i rekwizytów (np. zabawek) lub szablonów z papieru.  Prześcieradło zawieszamy na oparciach krzesełek. Za prześcieradłem ustawiamy lampkę i nasza scena gotowa. Zabawa może przebiegać w dwóch wersjach. Wersja pierwsza to odgadywanie jaki przedmiot kryje się pod postacią cienia. W tym celu najlepiej wykorzystać przedmioty dobrze znane dzieciom np. piłka, miś, lalka, sztućce kuchenne itp. Druga wersja to teatrzyk z użyciem zabawek lub szablonów.

(źródło: www.mojedziecikreatywnie.pl)

4. W przedszkolu uczyliśmy się wesołej „Wiosennej piosenki”. Podajemy słowa i link do utworu, abyście mogli pośpiewać i potańczyć w domu 🙂

„ Wiosenna piosenka”

1.Zima się skończyła wiosny nadszedł czas.                                                                             Łąka się zbudziła, zbudził się i las.                                                                                              Ref.: Kukułeczka głośno kuka ku-ku, ku-ku.                                                                        Bociek żabki sobie szuka mniam, mniam, mniam.                                                                      Łąka się zbudziła, zbudził się i las.
2. Hop sa sa do lasa, każdy biegnie sam.
Kwiatków cała masa rośnie tu i tam.
Kukułeczka głośno kuka ku-ku, ku-ku.                                                                        Bociek Bociek żabki sobie szuka mniam, mniam, mniam.
Kwiatków cała masa rośnie tu i tam.

Beata Kukieła, Justyna Jaśkiewicz