Zabawy dla gr.I – 27.03.20

      Możliwość komentowania Zabawy dla gr.I – 27.03.20 została wyłączona

Witajcie, Kochani!

Dzisiaj piękna pogoda, więc pracy przy biureczku (stoliczku) niewiele:) Proponujemy, abyście wybrali się na wiosenny spacer w poszukiwaniu wiosny. Ale najpierw przyjrzyjcie się poniższym planszom: Jakie oznaki wiosny na nich widzicie? Po czym można poznać, że wiosna do nas przyszła?

WIOSNA-po-czym-poznać-że-to-wiosna…

zwiastuny-wiosny-pogoda1

zwiastuny-wiosny-ptaki1

zwiastuny-wiosny-ptaki2

http://scholaris.pl/resources/run/id/49587

Wybierzcie się na spacer po najbliższej okolicy (podwórku, łące, lesie) w poszukiwaniu  wiosny. Spacerując, poszukajcie oznak wiosny: wsłuchujcie się w śpiew ptaków, wypatrujcie w konarach drzew gniazd, podziwiajcie w trawie wiosenne kwiaty i rośliny, oglądajcie z bliska pąki pojawiające się na drzewach i krzewach.

Bedzie nam miło, gdy prześlecie nam zdjęcia z Waszych wypraw:-)

Udanej zabawy!

K. Ratajczyk i A. Bugajska