Zabawy dla gr.I – 10.04.20

Możliwość komentowania Zabawy dla gr.I – 10.04.20 została wyłączona

Witajcie, Kochani!

Jak przedświąteczne przygotowania? Pokoiki wysprzątane?🙂 Dziś ostatnia porcja zabaw przed świętami. Popatrzcie na historyjkę „Przygoda zajączka”. Zajączek ma na imię Szaruś.

– Co dzieje się na pierwszej ilustracji?
– Co widzisz na drugiej ilustracji ?
– Co się stało? Co było powodem wypadku?
– Jak wygląda zajączek? Co czuje? Jak myślisz, co zrobi Szaruś?

(tutaj znajduje się odnośnik do naszej książeczki, którą możecie sobie oglądać on-line, m.in. jest tu inna historyjka o zajączku)

Jeśli udało Wam się odpowiedzieć na te pytania, rozwiążcie kilka zagadek i obejrzycie kilka filmików.

Żółciutkie kuleczki za kurą się toczą. Kryją się pod skrzydła, gdy wroga zobaczą. (kurczątka)

Ma skręcone rogi, złotem malowane, stoi z chorągiewką, wśród barwnych pisanek. (baranek)

Tańczy się go żwawo, parami lub w kole. Inny jest słodki – leży na świątecznym stole. (mazurek)

Idą dzieci z kościoła przez wąskie uliczki, niosą ze święconką wielkanocne… (koszyczki)

Wyrośnięta pani lukrem jest polana. Na świątecznym stole pyszni się od rana. (baba wielkanocna)

Co niesiemy do kościoła tydzień przed świętami? Wiedzą o tym chyba wszyscy – chronią nas przed chorobami. (palmy).

Rośnie na polu, rolnik go zbiera, a na śniadanie koń go dostanie. (owies)

A na koniec zabawa paluszkowa:

Pięć zajączków małych kica na polanie,  (dziecko porusza wszystkimi palcami)
gdy się jeden schowa, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie,
gdy się dwa schowają. Ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie,
gdy się trzy schowają ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie,
gdy odejdą cztery, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie,
kiedy pięć się schowa, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych już do mamy kica.
Kocha je ogromnie mama zajęczyca
(zaplata palce obu dłoni i lekko kołysze splecionymi dłońmi.)

Pokolorujcie wielkanocnego zająca (nr 1) lub ułóżcie zajączkowe puzzle (uwaga, rodzice: kolorowankę tniemy na 6 równoległych kawałków lub na 4 skośne)

I już…naprawdę na koniec:-) Poruszamy się, pomagając rodzicom:

Drogie Dzieciaki i drodzy Rodzice!

Choć nadchodzące Święta Wielkanocne będą inne niż wszystkie, życzymy Wam, by były lepsze niż poprzednie: spędzone w zdrowiu i w radości, w kochanym gronie najbliższych, pełne wiary i nadziei na lepsze jutro!

PS Czekoladowego zajączka i udanego śmigusa-dyngusa!!!

c. Kasia i Ania