Z wizytą w przedszkolnej kuchni – gr. I i II

      Możliwość komentowania Z wizytą w przedszkolnej kuchni – gr. I i II została wyłączona

W związku z „kuchenną” tematyką tygodnia przedszkolaki z gr. I i II, aby poznać bliżej zawód kucharza, odwiedziły Panie pracujące w kuchni.

Dzieci miały możliwość porównać wielkość garnków, chochli i niektórych naczyń, z których Panie korzystają, przygotowując dla nich posiłki. Mogliśmy zobaczyć wielką patelnię, piekarnik, ogromne garnki, krajalnicę, maszynkę do siekania surówek, wyparzarkę do naczyń, a także wielką zmywarkę. Odwiedziliśmy również pomieszczenie , w którym stoi elektryczny obierak, który obiera ziemniaki, a później Panie tylko je oczkują. Dużym zainteresowaniem cieszył się również magazyn, w którym Pani intendentka przechowuje zakupione produkty na półkach, w skrzyniach oraz pomieszczenia z zamrażarkami i lodówką. Ku naszej uciesze mogliśmy się także zważyć na dużej wadze:-) Na końcu odwiedziliśmy pomieszczenie, w którym Panie wydają posiłki; sprawdziliśmy, gdzie znajdują się naczynia i sztućce. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć i wręczeniu Paniom obrazków, pełni wrażeń, wróciliśmy do sal.

Dziękujemy miłym Paniom za ciepłe przyjęcie:-)

K. Ratajczyk & A. Bugajska