WIELKI TYDZIEŃ- religia z rytmiką 07.04.2020 r

      Możliwość komentowania WIELKI TYDZIEŃ- religia z rytmiką 07.04.2020 r została wyłączona
Kochane Dzieci, Rodzice i Wychowawcy!
Dziękujemy za Wasze piękne palemki, które mogłyśmy oglądać na zdjęciach: na stronie
i przesłanych na maila.
Zachęcamy Was do przeczytania krótkiego tekstu o obrzędach błogosławieństw pokarmów
na stół wielkanocny oraz obejrzenia filmiku, który dla Was przygotowałyśmy na temat wydarzeń Wielkiego Tygodnia.  W galerii znajdują się również kolorowanki dla małych artystów.
Obrzędy błogosławieństw pokarmów na stół wielkanocny

            Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie. Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

 Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
            Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.
           Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy. Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.
           Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego,
że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkim głębokiego przeżycia Świąt Paschalnych, zdrowia,
pogody ducha, dużo cierpliwości i wzajemnej miłości.
Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał. Życie jest silniejsze od śmierci!
s. Barbara i s. Anna wraz z Siostrami i Kapłanami💟🐇🐣🌷