Wielkanoc Happy Easter – jęz. angielski

Możliwość komentowania Wielkanoc Happy Easter – jęz. angielski została wyłączona

Hello, hello!

Witajcie, grupo „Czerwona” i „Żółta”!  (dla rodziców: śpiewając, jednocześnie machamy rączkami).

Witajcie też, grupo „Zielona” i „Niebieska”!

Jak wiecie, zbliżają się Święta Wielkanocne. Dlatego nauczymy się kilku „świątecznych” słówek, posłuchajcie nagrania:

Easter – Wielkanoc
Happy Easter! – Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Easter eggs – pisanki
fluffy bunny – puszysty króliczek
chick – kurczątko, pisklę

A teraz posłuchajcie piosenki ’Fluffy bunny’ („Puszysty króliczek”). Do piosenki dodajemy gesty.

Fluffy bunny                               (przykładamy 2 ręce z 2 palcami do głowy, udajemy zajączka)
Fluffy chick                                        (dłonie przykładamy do ramion, udajemy kurczaczka)
Jump into the basket                        (robimy jeden duży podskok)
Quick, quick, quick                           (uderzamy trzy razy w kolana, obiema rękami)

Kiedy już zaśpiewacie tę krótką piosenkę, pora na rymowankę „Easter Bunny Hop, hop”. Dzieci mogą podskakiwać na słowa „hop”, a na „Easter Bunny” udawać zajączka poprzez przyłożenie dłoni z dwoma palcami do głowy. „To the sky” – wskazujemy palcem niebo. Na końcu, gdy mówimy słowa „You are a friend of mine”,  krzyżujemy ręce na klatce piersiowej.

Hop, hop, Easter Bunny

Hop, hop, to the sky

Hop, hop, Easter Bunny

You are a friend of mine

Zabawy ruchowe

„Slalom z jajkiem” – dzieci otrzymują łyżki, na które kładą jajka. Zadaniem dziecka jest przeniesienie jajka z miejsca startu aż do mety. Młodsze dzieci trzymają łyżkę z jajkiem w ręce. Starsze dzieci mogą trzymać łyżkę z jajkiem w buzi. Można postawić na drodze przeszkody, które dzieci muszą ominąć.

„Egg, bunny” – zabawa matematyczna. Dzieci układają lub rysują rytm np. jajko, króliczek, jajko, króliczek (egg, bunny, egg, bunny) lub prostsza wersja: jajko czerwone, jajko zielone (red egg, green egg). Jeśli dzieci osłuchają się z piosenką można dołożyć więcej elementów: basket, egg, bunny, chick.

„Easter Bunny, where are you?” – zabawa tropiąca. Zadaniem dziecka jest znalezienie Easter Bunny, który jest ukryty w sali. Na zasadzie zabawy „Ciepło-zimno”.

Na koniec pokolorujcie wybraną kolorowankę lub wytnijcie i ułóżcie puzzle.

Bye, bye, trzylatki!

Goodbye, czterolatki!