Walentynki w gr. I

      Możliwość komentowania Walentynki w gr. I została wyłączona

Dzieci z grupy „Zielonej” obchodziły Walentynki w poniedziałek 15 lutego. Wszystko zaczęło się od poważnej rozmowy na temat tego święta :” Co to są Walentynki, jak je obchodzimy i co to jest miłość, co to znaczy mieć dziewczynę/chłopaka”. Podsumowaniem wypowiedzi dzieci było wysłuchanie przeczytanej historii Walentynek oraz obejrzenie prezentacji nt. Świętego Walentego. wiersza pt. „Walentynki” . Mieliśmy również okazję obejrzeć bajeczki: „Walentynki Kajtusia”, „Walentynka Maxa” i posłuchać, jak o tym święcie śpiewają Śpiewające Brzdące.
Układaliśmy sercowe rytmy na podłodze, ale największe wrażenie na dzieciach zrobiły zdjęcia w kolorowych okularach lub z wąsami. Każde dziecko wykonało walentynkowe serduszko na patyczku dla Mamy i Taty, a do domku zabrało walentynkowego lizaka.

K. Ratajczyk