TŁUSTY CZWARTEK W GR. I i IV

      Możliwość komentowania TŁUSTY CZWARTEK W GR. I i IV została wyłączona

„Góra pączków, za tą górą
tłuste placki z konfiturą,
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty.”

Tłusty czwartek- jedyny dzień w roku, w którym bez wyrzutów sumienia możemy zajadać się  pączusiami. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno –ruchowe, zabawy rozwijające spostrzegawczość jak wyszukiwanie dwóch jednakowych pączków oraz układanie pączków według określonej  kolejności.  Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci domowych pączków z cukrem pudrem jak i ulubionej przez dzieci aktywności plastycznej. Przedszkolaki wcieliły się w postać cukiernika i ochoczo tworzyły pączki z papierowych kulek.

Beata Kukieła