Teatrzyk kamishibai „Jaś i Małgosia” w bibliotece- grupa III

      Możliwość komentowania Teatrzyk kamishibai „Jaś i Małgosia” w bibliotece- grupa III została wyłączona

9 maja 2022r. dzieci z grupy III obejrzenia bajki pt. „Jaś i Małgosia” za pomocą przenośnego teatru- Kamishibai (jap. Kami ” papier, shibai” sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrobrazkowym” albo „teatremnarracji”. Pani Anna Matuszak- bibliotekarka oraz pani Marta Moszyńska przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Jaś i Małgosia” za pomocą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie „papierowych slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie. Po przedstawieniu dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez panią bibliotekarkę oraz zostały poczęstowane pierniczkami. Zajęcia te pozostaną na długo w naszej pamięci.

Sylwia Stępińska