Stwórzmy wiosenny ogródek w domu 17.03.2020 – gr. IV

      Możliwość komentowania Stwórzmy wiosenny ogródek w domu 17.03.2020 – gr. IV została wyłączona

Drodzy rodzice!

Od dziś w związku z zaistniałą sytuacją będziemy starały się umilić Wam i waszym dzieciom pobyt w domu. Zaglądajcie codziennie na stronę przedszkola, a my będziemy starały się zainspirować Was pomysłami do wspólnej zabawy w domu.

W minionym tygodniu zanim sytuacja zmusiła nas do pozostania w domu rozmawialiśmy
o roślinach i o pracach, które wykonuje się w ogrodzie po zimie. W czasie spacerów wypatrywaliśmy wiosennych kwiatów w ogródkach – dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać : krokusy, przebiśniegi, stokrotki. Przeprowadzaliśmy eksperyment jak za pomocą barwników zafarbować białe kwiaty. Sialiśmy nasiona do doniczek (dzieci miały możliwość zaobserwować ich różne kształty, wielkość, kolor). Naszym celem było, aby dzieci mogły pielęgnować
i obserwować  co wyrośnie z posianych nasion. Niestety przerwa w uczęszczaniu do przedszkola odbiera nam taką możliwość, dlatego kierujemy do Was prośbę: przygotujcie z waszymi dziećmi własne ogródki na parapecie i pozwólcie im aby miały możliwość o nie się troszczyć. Może w ten sposób wyhodujecie zioła lub kwiatki, które potem ozdobią wasz ogródek lub balkon, a może pochwalicie się nimi jak będziemy mogli wrócić do przedszkola. Przy okazji takich działań zatroszczcie się o podpisanie doniczek – my stosujemy podpisy dużymi, drukowanymi literami tak aby dzieci uczyły się ich globalnego odczytywania, np.: SAŁATA. Miło nam będzie zobaczyć zdjęcia Waszych ogródków – możecie je do nas przesyłać.

Przygotowałyśmy też dla Waszych dzieci karty pracy i zachęcamy do ich wykonania. W zadaniu pierwszym należy odszukać wszystkie wyrazy: KROKUSY i otoczyć je pętlą tak jak robiliśmy
to w przedszkolu, w zadaniu drugim należy narysować w pustych okienkach co potrzebne jest roślinie do prawidłowego wzrostu.  Pozdrawiamy i życzymy udanej zabawy w ogrodników.

Joanna Szcześniak, Beata Kukieła