SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

      Możliwość komentowania SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI została wyłączona

04.05.2022r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP w Szczercowie. W trakcie spotkania strażacy p. Leszek Sobala, p. Sławomir Kociołek, a także p. Wieczorek- goście w ciekawy sposób zaznajomili dzieci z pracą strażaka. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali „strój strażaka” oraz sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych. Ogromną atrakcją były wozy strażackie, którymi przyjechali „nasi goście”. Pan Leszek oraz Pan Sławomir zaprezentowali sygnały świetlne i dźwiękowe, które używane są podczas akcji ratowniczych. Strażacy zademonstrowali przedszkolakom w jaki sposób leci woda
z węża strażackiego, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci.
Dzieci oraz grono pedagogiczne Przedszkola Samorządowego w Szczercowie z okazji Święta Dnia Strażaka wszystkim strażakom składa najlepsze życzenia! Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym 🙂

J. Szcześniak, J. Jaśkiewicz, S. Stępińska