Spotkanie ze stomatologiem w gr.I

      Możliwość komentowania Spotkanie ze stomatologiem w gr.I została wyłączona

W związku z tematyką prozdrowotną w tym tygodniu naszą grupę odwiedziła Pani Ewa Bachman, stomatolog. Wytłumaczyła ona najpierw dzieciom zasady prawidłowego odżywiania, posługując się piramidą żywienia, co nie pozostaje bez wpływu na nasze zęby.  Wyjaśniła także, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze, choć tak bardzo je lubimy, należy jeść w małych ilościach (potem najlepiej je oczywiście porządnie wyszorować:) Pani stomatolog przyniosła ze sobą kilka ciekawych plansz i… model szczęki, który cieszył się wielkim zainteresowaniem przedszkolaków.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby, zapamięta na zawsze.

Dziękujemy serdecznie Pani Ewie za miłą wizytę i dyplomy!

K.Ratajczyk & koleżanki