Spotkanie z ratownikiem medycznym- II GRUPA

      Możliwość komentowania Spotkanie z ratownikiem medycznym- II GRUPA została wyłączona

W przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego Panią Beatę Kaczmarek. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy). Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pani ratownik demonstrowała sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionym przez siebie fantomie. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktorki. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Chłopcy wręczyli również Pani Beatce kwiaty z najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Kobiet J

DZIĘKUJEMY! To była dla nas wszystkich bardzo cenne zajęcia.

ANNA SMOLAREK