’Put On Your Shoes’ – język angielski dla grup

      Możliwość komentowania ’Put On Your Shoes’ – język angielski dla grup została wyłączona

Hello, my little friends!

Today we are talking about getting dressed! (Dzisiaj porozmawiamy sobie o ubraniach). Na początku dwa najważniejsze zadania:

Put on… (your hat) – załóż swoją czapkę/kapelusz

Take off… (your shoes) – zdejmij swoje buty

Look at some flashacards (popatrz na obrazki):

Sing along as we put on our shoes, jacket, hat, and scarf and then go out for a walk with the family. (Zaśpiewaj z nami, jak zakładamy nasze buty, kurtkę, szalik i czapkę i idziemy na spacer z rodziną).

Let’s play! (Pobawmy się!)

1. Washing (Pranie).

Przygotowujemy pudełko w kształcie pralki, do którego będziemy wrzucać kolejno ubrania wymienione przez rodzica (hat, scarf, jacket, shoes).

2. Dressing the doll (Ubieranie lalki). Bierzemy dużą lalkę lub lalkę – dzidziusia. Dzieci kolejno zakładają lalce poszczególne części garderoby, podając ich nazwy. Podczas tej zabawy utrwalamy nazwy części ubrań oraz kolejność ich zakładania.
3. Push the button (Wciśnij guzik). Dziecko w tej zabawie będzie „pralką do prania”, czyli washing machine. Dziecko wymyśla sobie daną część ciała np. nos na której będzie znajdował się guzik, którym można wyłączyć pralkę. Kiedy pralka pierze, dziecko kręci „młynek” rękami, a inne dziecko/rodzic stara się znaleźć ukryty guzik, wskazując na poszczególne części ciała. Kiedy wskaże na nos, pralka się zatrzymuje.

At the end… Na koniec ubierzcie chłopczyka w wycięte z dołu karty ubranka. Jeśli nie macie drukarki, możecie narysować go i ubrać z pomocą rodzica.

get dressed

Bye, bye!

K. Ratajczyk