Propozycje zabaw dla grupy I. 3.04.2020

Możliwość komentowania Propozycje zabaw dla grupy I. 3.04.2020 została wyłączona

Witamy Was w ten pochmurny dzień, co nie oznacza, że zaraz nudny oczywiście. Pewnie część z Was lubi taką pogodę? Na dziś mamy dla Was ciekawy pomysł, będą Wam potrzebne materiały recyklingowe. Są takimi materiałami, ponieważ można je ponownie przetworzyć. Wykonajcie sobie kręgle z plastikowych butelek, możecie je ozdobić jak uważacie, albo:

Zabieramy się do pracy?

Butelki umyj, aby były czyste. Zeskrob z nich wszystkie nalepki.

Do każdej butelki wlej inną farbę. Nie za dużo, wystarczy troszkę na dnie, jak widać na zdjęciu.

Następnie każdą butelkę z farbą w środku zacznij obracać w dłoniach, aby farba rozprowadziła się na całej wewnętrznej powierzchni butelki farbując ją. Pamiętaj, aby zakręcić wcześniej butelki. Będzie Ci łatwiej nimi manipulować i farbować je od środka.

Odkręć butelki i wylej nadmiar farby. Pozostaw butelki do wyschnięcia.

Gdy farba będzie już sucha w każdej butelce możesz je ponownie zakręcić.

Ustaw butelki w trójkąt, tak jak ustawione są prawdziwe kręgle i zacznij zabawę!

Na pewno będziecie miały bardzo dużo pomysłów by ozdobić wasze kręgle a potem życzę samych zwycięskich rzutów 🙂

Posłuchajcie sobie piosenki o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę, zwierzęta, rośliny i o nas samych rzecz jasna.

Zapraszamy do zabawy z rodzicami lub rodzeństwem.

Rodzic i dziecko lub dzieci w parach leżą na przeciwko siebie:

• Podawanie do siebie piłki rękami (ramiona ułożone w bok, łokcie uniesione)
  • Siłowanie – obie osoby trzymają piłkę. Na sygnał każdy ciągnie piłkę do siebie licząc np. do pięciu. Wygrywa ten, kto zabierze piłkę.
  • Dmuchanie – podawanie  do siebie piłeczki ping-pongowej dmuchając ją.

Rodzic i dziecko lub dzieci w parach leżą obok siebie

• Rzucanie – rzucamy jak dalej oburącz woreczek (lub np. kulkę papierową). Następnie czołgamy się po woreczek.
  • Ślizganie – leżąc na podłodze (lub na kocyku) ślizgi na brzuchu (ważne, by ręce odpychały się równocześnie). Zabawę można przeprowadzić w formie zawodów rodzic – dziecko.
  • Klaskanie – dziecko powtarza rytm, którą rodzic pokaże (przy uniesionych łokciach).

Autor: Dorota Świdurska, pedagog, fizjoterapeuta

Żródło: https://panimonia.pl/

Jeśli macie w domu czerwone nakrętki, inne też możecie pomalować na czerwono. Z zielonej kartki robicie liść a z czarnej plasteliny nogi i macie piękną gąsienice. Udanej zabawy 🙂

A dla chętnych jeszcze kilka propozycji:

kosze kwiaty tulipan

A. Bugajska i K. Ratajczyk