Propozycje zabaw II gr. 19.03.20

      Możliwość komentowania Propozycje zabaw II gr. 19.03.20 została wyłączona

Pomóżmy dzieciom w tym wolnym czasie rozwijać koncentrację uwagi. Oto kilka propozycji:

Zabawy rozwijające koncentrację uwagi

Wprawki pantomimiczne
Rodzic zaprasza dzieci do inscenizowania różnych scenek rodzajowych, np. przechodzimy ostrożnie po oblodzonej kładce, wspinamy się na wysoką skałę, chodzimy po kamieniach, dekorujemy tort, omijamy kałuże itp.

Kim jestem?
Dzieci losują kartoniki z różnymi postaciami np. żaby, króla, dziewczynki itp. Każde z dzieci ruchowo lub werbalnie przedstawia daną postać.

Skojarzenia
Rodzic prezentuje dowolny obrazek pytając dzieci z czym im się kojarzy. Dzieci podają swoje skojarzenia lub tworzą rysunki np. Co kojarzy mi się z latem? Dzieci swoje skojarzenia mogą rysować w formie małych piktogramów dookoła obrazka wyjściowego.

Magiczna plama
Dziecko otrzymuje kartkę, którą składa na połowę. Na jedną połowę kartki wyciska kilka kropel tuszu i przykłada druga połową dokładnie przyciskając. Po rozłożeniu kartki ma dwie identyczne plamy. Próbuje porównać z czym mu się plama kojarzy. Potem obrysowuje pisakiem wyobrażoną postać dorysowując inne charakterystyczne elementy postaci.

Bardzo aktualna piosenka, która umili dzieciom mycie rąk przez 30 sekund. Miłego dniaJ

2. Grafomotoryka to umiejętność rysowania i pisania. Ćwiczenia grafomotoryczne przygotowują dziecko do nauki pisania. Nauka rysowania i pisania to pewien ciąg przyczynowo – skutkowy, pewien proces, który z założenia musi trwać. Rozwój grafomotoryki dziecka trwa kilka lat. Początkowo elementy rysowane przez dziecko są nierozpoznawalne, najczęściej rysowane są linie nieregularne, kropki lub koliste figury. Dopiero później pojawiają się regularne linie pionowe i poziome, które mogą krzyżować się. Czterolatek często ma problem z zaplanowaniem rysunku, lecz rysuje głowonogi, jego rysunki mogą być jeszcze uproszczone, lecz zazwyczaj kolorowe. Sześciolatek rysuje obrazek zgodnie z proponowanym tematem, widać na rysunku zróżnicowanie płci, dużo szczegółów, elementów charakterystycznych.

Daria Ziejewska

MASY SENSORYCZNE, STYMULACJA DŁONI, TERAPIA RĘKI 🙂

Proste przepisy na masy sensoryczne, które można stworzyć w domowym zaciszu, ze składników, które ma większość z Was w swoich domach. Materiał pochodzi ze strony:

https://www.facebook.com/Rozwijam-2255968731122956/?__tn__=kC-RH-R&eid=ARD7DBumdHTV2tExXIu-jXQBHZke-IFeS3kB3zVPhhGZVHL_KNIGPPOoz2NdUzAmpAnCJDirWeo5fGDO&hc_ref=ARQ5dGxNtD_hGzEptO7IkFxG9s03Fq4ZgAdGRmvyS4byAmDnPqJ439rbbGFhHNicLTA&fref=nf&__xts__[0]=68.ARCMc4m-k6eh4yne98nbhCnEAPPURyheyCkQuEV650R8__WDjM-ZUQeQhBRcDhiCcLi8LgiLd6TT7dzfuNxi8AQyti-5MkO5I5TXVDT0XmRBdgjLsycXGGs2BSeX3CVvBOK9uwr4mkbcE0iDXQXn1YbwHjXPVS0rqj6N7BOlsafYZZ1mcwM4ZZmGRt-nAHrwziUNpgjB-SuKWzCRlekxm419fg-7h7PT58fh6wzvH5pLQhQZWAmChHTE03c5KKSCvke0-eCW7vdlfzZnyzq9fVUXInOKD31CjDUommwRwp2QaIrkE_lMMDWkoLlMGgrrO1JOJ17vKlbrcv_WFYf7KTwllfw

Zachęcam do wspólnej zabawy

Anna Smolarek