MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF- II GRUPA

      Możliwość komentowania MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF- II GRUPA została wyłączona

Dnia 26.11.2021 r. świętowaliśmy w grupie II Międzynarodowy Dzień Dziecka pod patronatem UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Tego dnia wszystkie dzieci i nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Wszystkie dziecięce buzie ozdobiły też niebieskie serduszka. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. Odbyły się tematyczne zajęcia. Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.

Całość zwieńczył spacer z niebieskimi balonami oraz rysowanie niebieską kredą na chodniku.

Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My, jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

ANNA SMOLAREK