LOGOPEDA 30.04.2020

      Możliwość komentowania LOGOPEDA 30.04.2020 została wyłączona

Dzień dobry kochani😀.

Dzisiaj zabawimy się w kodowanie. Przesyłam Wam kilka kart pracy, które trzeba pokolorować i uzupełnić wg danego kodu.

Bawcie się dobrze😀.

A dla rodziców przesyłam trochę informacji na temat kodowania oraz link do filmu jak bawić się w kodowanie w domu

https://www.facebook.com/groups/654025575395337/permalink/678759686255259/

Nauka kodowania poprzez zabawę bez drogich pomocy edukacyjnych, robotów i komputerów to doskonały sposób poznania języka programowania. Takie wspólne zabawy już na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym uczą logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania i dostrzegania zależności.

Wiedza z zakresu programowania to szansa na rozwinięcie kompetencji, które przydadzą się w każdym zawodzie. Takie umiejętności jak współpraca w grupie, umiejętność rozwiązywania problemów, przewidywania, czy logicznego myślenia to tylko niektóre z wielu kompetencji, które możemy trenować razem z dziećmi podczas zabaw w kodowanie. Jednak z powodu powszechnego poglądu, że programowanie jest bardzo trudne, a przez to dla wielu nieosiągalne, wciąż dziedzina ta nie jest zbyt popularna. Języka programowania da się nauczyć, podczas wspólnych zabaw, które mogą być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.