„LAS W SŁOIKU” WARSZTATY- II GRUPA

      Możliwość komentowania „LAS W SŁOIKU” WARSZTATY- II GRUPA została wyłączona

W dniu 24 maja odbyły się u nas niesamowite warsztaty.

Były to zajęcia ekologiczne podczas, których Przedszkolaki same wykonały LAS W SŁOIKU.

„Las w słoiku” to roślinna kompozycja, mały ekosystem, który wymaga minimalnej pielęgnacji. Dzieci wykonały system otwarty, używając do tego żwirku, ziemi, kamyków, roślinek oraz ozdobnych kamyczków i mchu. Wszystko według instrukcji Pani Magdy ułożone zostało w słoiku w odpowiedniej kolejności. Las sam sobie ma wytwarzać wszystko, czego potrzebuje. To nie zwalnia dzieci z odpowiedniego dbania o roślinki, należy je podlewać go raz w tygodniu i postawić w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. Mamy nadzieję, że powstałe piękne kompozycje długo będą cieszyły mamy i dzieci. To była bardzo udana przygoda!

ANNA SMOLAREK