II GRUPA- ZADANIA, ZABAWY W CZASIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ- 17.03.2020

      Możliwość komentowania II GRUPA- ZADANIA, ZABAWY W CZASIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ- 17.03.2020 została wyłączona

Szanowni Rodzice. Od dziś będą pojawiały się na stronie przedszkola zadania dla Waszych pociech. Zachęcam do wspólnego, kreatywnego spędzenia czasu. Życzę miłej zabawy i relaksu. Wasze dzieci będą Wam wdzięczne za wspólnie spędzony czas, a efekty dostarczą wiele radości. Pozdrawiamy, A. Smolarek, A. Bugajska, D. Ziejewska.

1. Dziś mam dla Państwa zabawy z kodowaniem. Karty pobierzecie pod poniższymi linkiem:

bit.ly/ZadaniaBezNudy02

Autor: Anna Świć i Rafał Mitkowski Uczymy Dzieci Programować.

ANNA SMOLAREK

2. Za oknem robi się wiosennie. Zachęcam Was do nauki mojej ulubionej piosenki wiosennej oraz zabawy przy niej.

Witaj boćku

Witaj boćku, kle-kle,
witaj nam bocianie,
Wiosna ci szykuje,
Wiosna ci szykuje
Żabki na śniadanie.

Kle-kle boćku, kle-kle,
Usiądź na stodole,
Chłopcy ci szykują,
Chłopcy ci szykują
Gniazdo w starym kole.

Kle-kle boćku, kle-kle,
witamy cię radzi,
Gdy zza morza wrócisz,
Gdy zza morza wrócisz,
Wiosnę nam sprowadzisz.

Melodia znana i dostępna w sieci. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy

A. Bugajska

3.Co możemy zrobić z plasteliną poza lepieniem ludzików i zwierzątek? Możliwości jest mnóstwo!  Co daje zabawa plasteliną?

Przede wszystkim ugniatanie i rozrywanie jest świetną zabawą, która „włącza do użytku” dwie rączki. Dzięki temu wspierana jest współpraca obu półkul. 

Zabawa plasteliną wspiera także precyzję, cierpliwość i koncentrację, w zależności od zadania ćwiczy także wyobraźnię i kreatywność.

Zabawa plasteliną to jedna z czołowych aktywności rozwijających motorykę małą. Ta zaś poza tym, że jest niezbędna przy nauce pisania, ma duży związek z odpowiednim rozwojem mowy i…. myśleniem symbolicznym. 
Badania pokazują, że osoby o lepiej rozwiniętej motoryce małej lepiej radzą sobie w tym aspekcie, lepiej rozumieją pojęcie symbolu i łatwiej odnajdują się w dziedzinach, opierających się na myśleniu symbolicznym, czyli na przykład … matematyce!

Ćwiczenia z plasteliną możesz zacząć spokojnie z maluszkiem – już z roczniakiem możesz próbować ugniatać plastelinę, by ćwiczyć paluszki.
Poniżej link do strony:

https://www.madrybobas.pl/2018/09/zabawy-plastelina-motoryka-maa-i.html?m=1&fbclid=IwAR1XrO2Z7e1wAbjkTeiPmPHd9k90K-UWQhQCPL0U5GTWthVK8xcYeCtdPFU

Daria Ziejewska