Język angielski 'Old MacDonald Had a Farm’

Możliwość komentowania Język angielski 'Old MacDonald Had a Farm’ została wyłączona

Hello, everyone!

Najpierw piosenka na powitanie dla 3-latków (tak zawsze się witamy, na słowo ‚hello’ machamy rączkami):

I piosenka dla 4-latków:

Dziś kończymy tematy związane ze zwierzątkami z gospodarstwa. Proponuję więc ćwiczenia utrwalające:

1) Zabawa Simon says.

Simon says: You are a dog! Dzieci: woof, woof, woof.

Simon says: You are a pig! Dzieci: oink, oink, oink, itd.

2) Animals domino 🙂 Bedzie potrzebne najprostsze domino ze zwierzątkami; oczywiście układając domino wymawiamy nazwy zwierzątek po angielsku.

3) Zabawa w głuchy telefon: bawimy się całą rodzinką. Podajemy słówko – nazwę zwierzątka po angielsku pierwszej osobie w kole. Ostatnia osoba mówi na głos słowo i jeśli macie obrazek przedstawiający to zwierzę, to go pokazuje.

A teraz pobawimy się z piosenką 'Old MacDonald Had A Farm’ znaną Wam pewnie. Śpiewajcie i odgadujcie, jakie zwierzątka słychać i widać:

To są plansze, które pasują do tego utworu i mogą Wam się przydać:

old-mc-donald-flashcards

Na koniec pokolorujcie wybrane zwierzę. Ciekawa jestem, czy widziałyście kiedyś takie w rzeczywistości;-)

duck-coloring-page

rooster-coloring-page

Bye, bye! (dla 3-latków):

Bye, bye! (dla 4-latków):

Good luck!

K.Ratajczyk