II GRUPA- 3.04.2020

      Możliwość komentowania II GRUPA- 3.04.2020 została wyłączona

I już piątek! Ale ten czas szybko leci! Bardzo się cieszę, że ten czas spędzamy razem 🙂

Propozycje zabaw (3.04.2020):
1) Spróbujcie skonstruować własną grę planszową na temat związany ze zwierzątkami domowymi. Wspólnie wymyślcie zasady gry i jej przebieg. Co potrzebujecie? Papier, kredki i pionki, za które mogą posłużyć drobne przedmioty dostępne w domu. I oczywiście niezbędna będzie Wasza niesamowita i niczym nieograniczona wyobraźnia 🙂

2) Pobawcie się w zabawę ruchową: „Sprytny kotek”. Mamusia/tatuś przywiąże długi szalik do dwóch krzeseł, a waszym zadaniem będzie przejście pod nim tak, aby go nie dotknąć. Jeśli będziecie mieć ochotę mamusia możne przywiązywać go coraz niżej i niżej 🙂 Będzie to świetna zabawa i …gimnastyka!

3) Wsłuchajcie wiersza J. Brzechwy „Rzepka”:

4) Znajdź cień danego obrazka i 2 -bystre oczko-znajdź na obrazku poszczególne elementy umieszczone poniżej.

5) W nagrodę za ciężką pracę obejrzyjcie:

I jak w każdy piątek – zaplanujcie rodzinny relaks:)

ANNA SMOLAREK, EDYTA GAGRACZ

 

Jeśli od jakiegoś czasu „chodzi” za Wami gra w kręgle, to mamy dla Was ciekawy pomysł, jak wykonać je samemu, z niewielką pomocą Waszych kochanych rodziców 🙂 Ozdabiamy je jak uważamy ale ciekawy pomysł znajdziecie tutaj:

Jeśli macie ochotę możecie wykonać inne zabawki ekologiczne, np:

Taki piękny zamek z kartonu:

Wiele pomysłów znajdziecie w sieci.

Piosenka dla dzieci o ekologicznym podejściu do życia

„Chodzi o to by na nowo z naszych śmieci zrobić coś…”

Wczoraj już poznaliście tę piosenkę. Zapraszamy do dowolnych ćwiczeń i zabaw przy niej:) Miłego piątku Kochani :))

A. Bugajska i D. Ziejewska