Grupa I – zabawy na dziś. 14.04.2020

      Możliwość komentowania Grupa I – zabawy na dziś. 14.04.2020 została wyłączona

Witamy Was po Świętach. Mamy nadzieję, że ten czas był dla Was rodzinny, miły i pełen zabawy. Zabieramy się do pracy i zaczynamy od tego, że dzielimy na sylaby nazwy przedmiotów:

 

Wytłumaczmy dzieciom, co może robić przyjaciel przyrody. Możemy przypomnieć w jaki sposób przyrodzie pomagamy:

– nie łamiemy gałązek drzew

– nie chodzimy po trawnikach

– nie wszystkie kwiaty możemy zrywać

– zimą możemy dokarmiać ptaki

– nie śmiecimy w lasach

– w lasach zachowujemy się cichutko, aby nie straszyć zwierząt

– opiekujemy się zwierzętami domowymi, itd.

Możecie wykonać sobie odznakę przyjaciela przyrody. Sami lub z rodzicami ją zaprojektujcie. Ozdabiamy odznakę tak, jak potrafimy a później zapraszamy do dzielenia się Waszymi pomysłami na stronie. Prześlijcie nam zdjęcia swoich pięknych prac.

Jeśli nie mamy pomysłu na taką odznakę to podpowiadamy Wam, że można zrobić ją tak:

– wycinamy koła o średnicy około 10 cm i robimy w nich dziurkę, aby przewlec sznurek na którym będzie powieszona odznaka,

– na kołach rysujemy zwierzę lub roślinę,

– ozdabiamy kolorując, wypełniając kulkami bibuły lub według Waszych pomysłów. Odznaki mogą być podobne do kolorowanek poniżej.

 

Po pracy plastycznej troszeczkę trzeba się poruszać. Naśladujemy drzewa, które kołyszą się na wietrze. Dobrze potańczyć do melodii. Znajdźcie sobie piosenkę, której lubicie słuchać i ruszamy się tak, jak ona nam podpowiada: wolniej, szybciej, mniej lub bardziej dynamicznie. Udanej zabawy.

 

Po zabawie zapraszamy na dwór jeśli będzie ładna pogoda. Tam możecie grać w swoje ulubione gry lub pomagać mamie w ogrodzie.

Życzymy miłej pracy

A. Bugajska i K. Ratajczyk