Grupa I z wizytą u zegarmistrza

      Możliwość komentowania Grupa I z wizytą u zegarmistrza została wyłączona

Niedawno dzieci z grupy „Zielonej”, w związku z realizacją tematów o upływie czasu, wybrały się z wizytą do pana zegarmistrza. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć różne zegary – ścienne, stojące, na rękę oraz z wahadłem, które wzbudziły ich największe zainteresowanie. Pan zegarmistrz opowiedział, na czym polega jego praca oraz zaprezentował narzędzia do naprawy i czyszczenia zegarków. Pokazał on także dawny mechanizm – serce starego zegara, dzięki któremu zegar odmierzał czas, nie potrzebują do tego baterii. Przedszkolaki mogły wsłuchać odgłosów różnych zegarów wahadłowych (wybijających pełne godziny, półgodziny i kwadranse), pięknych kurantów. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

K. Ratajczyk & R. Ławniczek