Gr II 2.11.2020 Temat dnia: Droga listu.

      Możliwość komentowania Gr II 2.11.2020 Temat dnia: Droga listu. została wyłączona

Witajcie serdecznie 🙂

Temat dnia: Droga listu.

Zapraszamy Was na zajęcia z rodzicami w domu.

Rysunek na tablecie – przekazanie informacji w postaci rysunku swojemu koledze. Spróbujcie narysować coś, co chcecie przekazać koledze lub koleżance, jakąś ważną wiadomość lub sekret.

Podaj dalej – zabawa orientacyjno – porządkowa. Dzieci stoją w kole z rodzicami i podają sobie piłeczkę kolejno z rąk do rąk, gdy piłeczka okrąży koło, dzieci podają sobie piłkę w odwrotnym kierunku.

Lalka Mania pisze list – opowiadanie rodzica połączone z pokazem, rozmowa na temat opowiadania, ułożenie historyjki obrazkowej według  kolejności obrazków, próby wypowiedzi na temat obrazków,  zapoznanie z drogą listu od nadawcy do adresata, wdrażanie do budowania poprawnej, zrozumiałej wypowiedzi podczas opowiadania co widać, co dzieje się na obrazku, wdrażanie do uważnego słuchania.

Dzieci siedzą, rodzic trzyma na rękach lalkę i opowiada, że Miś jest chory i lala Mania chciałaby go  pozdrowić i opowiedzieć, co dzieje się w przedszkolu. Zastanawia się w jaki sposób może to zrobić ? /zadzwonić, napisać list/. Zainteresowana lala Mania, chciałaby się dowiedzieć, jak się pisze list i co się z nim dalej dzieje. Rodzic wyjaśnia, co to jest list, co się w nim pisze, forma – powitanie, treść, o czym chcielibyśmy poinformować odbiorcę, pozdrowienia, podpis/. Rodzic opowiada o drodze listu od nadawcy do adresat: Gdy już napiszemy list wkładamy go  do koperty, zaklejamy, przyklejamy znaczek kupiony na poczcie, adresujemy. Idziemy na pocztę, wrzucamy list do skrzynki, pracownicy poczty zabierają go  do sortowni, gdzie listy są rozkładane i wysyłane w różne miejsca. Gdy dojdzie do określonej miejscowości listonosz roznosi je do adresatów.

Podczas opowiadania Drodzy Rodzice, możecie się posłużyć następującymi obrazkami:

 

Zachęcamy Was do spacerów po swoim podwórku. Nie zapominajmy o tym, że ruch na świeżym powietrzu jest dzieciom bardzo potrzebny.

 

Kolorowe znaki – porysujcie sobie kredą po chodniku.

 

Kartki, pocztówki, widokówki – Z jakiej okazji można dostać widokówkę? Porozmawiajcie sobie z rodzicami:

 Ulubiona układanka – zabawy dowolne. Na pewno pobudujecie sobie również z klocków i stworzycie piękne budowle. 

 Nasza twórczość – rysowanie kredkami na temat dowolny. 

Może znacie tę piosenkę?

Śpiewające Brzdące – Pan Listonosz

 

Anna Smolarek i Anna Bugajska