Gr I i II Pojazdy z figur. 16.06.2020

      Możliwość komentowania Gr I i II Pojazdy z figur. 16.06.2020 została wyłączona

Witamy Was kochani.

Na początek policzymy pojazdy. Określcie proszę, których jest więcej? Jakie mamy tutaj samochody?

 

Będziemy układali pojazdy z figur geometrycznych. Naszym zadaniem będzie wycinanie figur i ułożenie ich tak, aby powstał pojazd – samochód osobowy albo ciężarowy. Wiem, że jest wśród Was wielu entuzjastów traktorków;) Zabieramy się do pracy i wycinamy figury geometryczne, przypomnijmy sobie ich nazwy. Wybierzcie te, które będą Wam potrzebne. Policzmy, ile jakich figur macie?

 

Po skończeniu wycinania, przygotujcie sobie kartkę i klej. Przyklejcie figury tak, aby powstała sylweta pojazdu. Kiedy klej wyschnie, pokolorujcie samochody. Mama i tata służą Wam pomocą. Powodzenia i dobrej zabawy. Prześlijcie nam zdjęcia swoich pięknych aut dużych i małych.

Teraz zabawa, która utrwali nam wszystkim kolory. Jest nam to bardzo potrzebne w ruchu drogowym. Pamiętacie, jak uczyliśmy się kiedy przechodzimy przez jezdnię, a kiedy lepiej tego nie robić?

Będzie nam potrzebna kartka czerwona i zielona, mogą też być apaszki lub koła, piłki w takim kolorze. Zamieniamy się w kierowców i jadąc uważamy na światła. Kiedy światło jest czerwone – zatrzymujemy się, kiedy jest zielone – jedziemy. Włączcie sobie piosenkę, a przerwa w piosence to moment na zmianę świateł. Poprosimy rodziców o pomoc 🙂

Kolorowanki dla Was:

Pobudujcie sobie teraz z klocków. Możecie budować pojazdy, jak i garaże dla nich.

Po czym porusza się samochód, statek, pociąg, a gdzie porusza się samolot?

 

Zapraszamy do zabaw na świeżym powietrzu.

Pozdrawiamy Was serdecznie!

A. Bugajska, K. Ratajczyk