Farmaceutka w grupie I

      Możliwość komentowania Farmaceutka w grupie I została wyłączona

Niedawno odwiedziła mama Kajusi – Pani Jolanta Jabłoniak – Sakrajda, farmaceutka. Opowiedziała nam o swoim zawodzie, a także pokazała mnóstwo leków (czopków, plastrów, maści, syropów, pastylek, itp.) oraz moździerz ceramiczny do przygotowywania maści. Razem ustalaliśmy, jakie leki powinni nam podać dorośli, kiedy. np. boli nas główka, brzuszek czy rączka oraz co powinniśmy jeść, żeby być zdrowym. Pani Jola pokazała nam rodzaje recept, wypisywanych przez lekarzy. Wysłuchaliśmy również utworu o witaminkach ukrytych w owocach i warzywach, biorąc w udział w jego inscenizacji. „Gwoździem” spotkania było rozdanie przez naszego miłego Gościa recept do zabawy, witaminowych lizaków i naklejek Dzielnego pacjenta.

Serdecznie dziękujemy Pani Joli za tak owocne spotkanie.

Jesteśmy pełni podziwu dla Pani przygotowania do spotkania!

K. Ratajczyk & A. Węglewska