Dzień Przedszkolaka w grupie IV

Możliwość komentowania Dzień Przedszkolaka w grupie IV została wyłączona

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają,
I też swoje święto mają, święto mają.

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce.

Ogród z panią przystroimy, przystroimy,
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy.
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,
że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

Słowa piosenki: Beata Lach, Mirosława Witecka

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, ponieważ Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Dzieci z grupy IV świętowanie rozpoczęły od wysłuchania życzeń. Odśpiewaliśmy uroczyste sto lat, każde dziecko zostało obdarowane odznaką: SUPER PRZEDSZKOLAKA. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania-  dzieci składały obrazki z części- powstały czarodziejskie listki, bawiły się chustą animacyjną, uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych i muzycznych. W tym dniu każde dziecko mogło poczuć się wyjątkowo: tak jak król i królowa.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Sylwia Stępińska