DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA- II GRUPA

Możliwość komentowania DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA- II GRUPA została wyłączona

„– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.

– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:

– To mój ulubiony dzień”

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.

Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru. Przygody misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami. Nikt nie jest idealny, tak samo, jak postaci z bajki o misiu.

Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać opowiadania pt. „Portret przyjaźni”.  Rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec”.

ANNA SMOLAREK