Dzień Kredki w grupie IV

      Możliwość komentowania Dzień Kredki w grupie IV została wyłączona

22 listopada 2022r. obchodziliśmy w grupie IV- Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek oraz obejrzały krótki film o tym, jak są zrobione. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność.
Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, rysowały i kolorowały obrazki.

Każdy mógł się zamienić w kredkę.

Sylwia Stępińska