Dzień Kredki w grupie I

      Możliwość komentowania Dzień Kredki w grupie I została wyłączona

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie…” – słowa tej piosenki kojarzą wszyscy. 22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. Kredki są nieodłącznym elementem w czasie naszej pracy i zabaw; najczęściej używamy kredek ołówkowych, świecowych czy woskowych. W tym dniu dzieci z gr. I mogły obejrzeć i wypróbować różne kredki: pastele olejne, suche, a nawet kredki do kąpieli. Przeliczały i segregowały kredki wg wielkości, kolorów, rodzajów, a także odnajdywały je w sali. Naszym zmaganiom towarzyszyły utwory muzyczne Fasolek i Śpiewających Brzdąców. Na koniec wykleiliśmy sylwety kredek kredkowymi ostrużynami, a każde dziecko zostało obdarowane kredkami świecowymi lub kolorowanką.

K. Ratajczyk & A. Węglewska