Dzień Kredki w gr. I

      Możliwość komentowania Dzień Kredki w gr. I została wyłączona
„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”
Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. To nią najczęściej rysujemy w przedszkolu.
23 listopada przedszkolaki z gr. I wspólnie świętowały Dzień Kredki. Celem zabawy było utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz świetna zabawa. Dzieci poznały różne rodzaje kredek: OŁÓWKOWE CIENKIE I GRUBE, DWUSTRONNE, ELASTYCZNE TRÓJKĄTNE,  ŚWIECOWE, A TAKŻE PASTELE SUCHE I OLEJNE, a potem mogły je wypróbować. Wysłuchały piosenek „Kolorowe kredki” i „Tęczowe kredki” i dopasowywały kredki do odpowiednich pętli, określały kolory, przeliczały, a na koniec ozdabiały je według własnego pomysłu. Dzieci otrzymały naklejki-znaczki za udział w zabawach, a także mogły zapozować w „ubranku” kredki. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!

K. Ratajczyk & A. Bugajska