Dzień Jabłka/ sok owocowy/ zabawy z kolorem czerwonym w grupie III- 28.09.2023r.

      Możliwość komentowania Dzień Jabłka/ sok owocowy/ zabawy z kolorem czerwonym w grupie III- 28.09.2023r. została wyłączona

28.09.2023r. – tego dnia na dzieci z grupy III czekało wiele atrakcji.

Zabawy z kolorem czerwonym: W związku z tym dniem każdy przyszedł do przedszkola w ubraniu z elementami koloru czerwonego. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej „Iskierka przyjaźni”. Dzieci bawiły się przy piosence „My jesteśmy krasnoludki”. Następnie opowiadaliśmy z czym kojarzy się nam kolor czerwony. Wybieraliśmy tylko te klocki, które są w kolorze czerwonym.

Wykonaliśmy także eksperymenty: chemiczna bita śmietana oraz deszcz z chmury w kolorze czerwonym:)

Świętowaliśmy także „Dzień jabłka” oraz wykonaliśmy pyszny sok owocowy:)

Sylwia Stępińska