Dzień Bezpiecznego Internetu w gr.I

      Możliwość komentowania Dzień Bezpiecznego Internetu w gr.I została wyłączona

We wtorek 11 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ten ważny temat dotyczy coraz częściej również przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety czy laptopy. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Przedszkolaki poprzez zadania i wspólne zabawy dowiedziały się, co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać. Jednym z elementów tych zajęć były 3 bajki profilaktyczne z serii „Owce w sieci”, które uświadomiły maluchom, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń.

                                                                                                                                                       A. Bugajska