DYPLOM DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Możliwość komentowania DYPLOM DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA została wyłączona

Idea Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF
W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. Różnorodność jest wspaniała!

Dodatkowo tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zbiegają się terminem z wielkim świętem sportu – Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Zachęcamy do wykorzystania aktywności sportowych w planowaniu obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji. Sport wspaniale łączy ludzi, a w walce o dobro dzieci na świecie jest tylko jedna drużyna – „drużyna praw dziecka”!

Przygotowaliśmy dla Was propozycje, jak włączyć szkołę lub przedszkole w świętowanie tego dnia wspólnie z UNICEF. W tym roku 20 listopada wypada w niedzielę, dlatego zachęcamy Was do  świętowania dzień później – w dniu 21 listopada.

Sylwia Stępińska