Drodzy Rodzice!

Możliwość komentowania Drodzy Rodzice! została wyłączona

Drodzy Rodzice!

Wasze dzieci zaczynają przygodę z przedszkolem. Cieszymy się, że właśnie na Akacjowej 1 postawią swoje pierwsze kroki w edukacji przedszkolnej. Mamy bardzo dobre warunki lokalowe, wyposażenie dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, smaczne posiłki oraz – najważniejsze – doskonałą kadrę pedagogiczną i oddanych pracowników obsługi. Oczywiście jesteśmy przygotowani na pierwsze trudne dni – płacz, rozpacz, smutek zarówno naszych nowych wychowanków jak i (znacznie rzadziej, ale jednak się zdarza) rodziców nerwowo drepczących w szatni. Zawsze służymy pomocą, wyjaśnieniem lub zwykłą rozmową, jeśli będą Państwo tego potrzebować. Wierzę, że Państwa dzieci będą w naszym przedszkolu szczęśliwe.

Zapraszamy na spotkanie przygotowawcze dla rodziców nowo przyjętych dzieci

30 sierpnia 2023 r. (środa), godz. 15:00 budynek przedszkola ul. Akacjowa 1, Szczerców

Po wspólnym spotkaniu z dyrektorem na dużej sali do zajęć ruchowych wychowawcy zaproszą Państwa do sal zajęć, opowiedzą o organizacji pracy w grupie i odpowiedzą na Państwa pytania.

Do zobaczenia!

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Szczercowie, Agnieszka Grabowska

Jak pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu?

• Nigdy nie straszmy dziecka przedszkolem.
  • W domach wprowadzajmy zasady i wspólnie z pociechą pilnujmy, by były przestrzegane.
  • Przyzwyczajmy dziecko do jedzenia urozmaiconych potraw. Uczmy samodzielnego jedzenia.
  • Odzwyczajmy je od smoczka, pampersów czy picia z butelki.
  • Nauczmy dziecko zrozumiale komunikować swoje potrzeby fizjologiczne.
  • Pozwólmy maluchowi zabrać do przedszkola domowego „towarzysza”- niech będzie to np. ulubiona przytulanka czy samochodzik.
  • Nie pokazujmy dziecku własnych obaw związanych z pójściem do przedszkola.
  • Organizujmy krótkie pożegnania, nie wracajmy sprawdzić, czy pociecha się bawi. Przedłużające się pożegnania są dla niej bardziej stresujące.
  • Przychodźmy po dziecko punktualnie, bądźmy w tej kwestii przewidywalni.
  • Pozwólmy maluchowi na samodzielność, szczególnie w zakresie samoobsługi.
  • Zaangażujmy dziecko w przygotowania do przedszkola. Mogą to być np. wspólne zakupy.
  • Chwalmy malucha za to, że dzielnie radzi sobie w nowej sytuacji. Porozmawiajmy z nim o tym, że nawet dorośli trochę denerwują się, gdy robią coś ważnego pierwszy raz, ale po jakimś czasie czują się lepiej.