Czarodziejskie słowa – 21.01.2022 – gr. III i gr. IV

Możliwość komentowania Czarodziejskie słowa – 21.01.2022 – gr. III i gr. IV została wyłączona

Temat dnia: Czarodziejskie słowa
Data: 21.01.2022r.

Źródło: Pinterest

Kochani! – gr.III. i IV. – przed nami ostatni dzień pracy zdalnej. Od poniedziałku spotykamy się w przedszkolu. Cieszycie się? Bo my bardzo. Tymczasem zapraszamy do miłego spędzenia czasu z propozycjami, które przygotowałyśmy dla Was na dziś.

1. Na dobry początek dzisiaj „Wierszyk gimnastyczny” – postarajcie się wykonać zawarte w nim polecenia.

2. Posłuchajcie teraz piosenki

– O jakich trzech ważnych słowach śpiewał Lolo?
Te słowa to:
PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM

Pojawiają się one w wierszyku Bożeny Szuchalskiej:
Proszę, przepraszam, dziękuję.
Te słowa przyjaźń budują.
Gdy często ich używasz
To wszyscy cię szanują.

W przedszkolu codziennie używamy tych słów, mamy nadzieję, że w domu jest podobnie. Jeżeli ktoś ma jeszcze z nimi problem niech posłucha Gaptusia. Uwaga! w filmiku ukryte jest zadanie! Jeżeli razem z Gaptusiem wykonacie order życzliwości przynieście go w poniedziałek do przedszkola. Możecie skorzystać z podpowiedzi lub wykonać order wg własnej koncepcji i podpisać swoim imieniem. Trzymamy za Was kciuki.

3. My tutaj gadu gadu o uprzejmości, czarodziejskich słowach – to bardzo ważne, ale nie możemy przecież zapomnieć, że dzisiaj i jutro swoje święto mają Babcia i Dziadek. Kwarantanna nie pozwala Wam opuszczać swojego domu – może tym razem babcia z dziadkiem przyjdą do Was. Przez cały tydzień starałyśmy się podsuwać Wam pomysły jak przygotować niespodzianki dla Babci i Dziadka. Na zdjęciach widzimy, że ciężko pracowaliście i bardzo Wam za to dziękujemy. Wierzymy, że z pomocą rodziców sprawicie Babci i dziadkowi miłą niespodziankę. Może nawet pobawicie się razem w znane zabawy:

4. Zadanie na uważne słuchanie – nie musicie niczego podpisywać. Wystarczy że uważnie posłuchacie opisów i pokażecie paluszkiem do kogo pasują.

Źródło: Pinterest

5. Jeszcze kilka propozycji prac do wyboru:

Źródło: Pinterest

6. Jeżeli macie ochotę zobaczcie jak Dzień Babci i Dziadka spędza w przedszkolu Świnka Peppa:

7. Dziękujemy Wam za wszystkie dni pracy zdalnej. Zasłużyliście na dyplom:

Źródło: Pinterest

Do zobaczenia w poniedziałek w przedszkolu.

Joanna Szcześniak, Sylwia Stępińska