Andrzejki- II grupa

      Możliwość komentowania Andrzejki- II grupa została wyłączona

Andrzejki, to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.

29 listopada, od samego rana w II grupie trwały przygotowania do Andrzejek. Kiedy wszystko było już gotowe pojawiła się dobra czarownica, która rozpoczęła zabawę. Różnymi sposobami odkrywała z przedszkolakami tajemnice losu. Za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, serduszek z imionami, kolorowych karteczek i innych tajemniczych przedmiotów, dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

 

ANNA SMOLAREK