Akcja sadziMY- GRUPA III i IV

      Możliwość komentowania Akcja sadziMY- GRUPA III i IV została wyłączona

W piątek 18 września w ramach Akcji #sadziMy, zainicjowanej przez parę prezydencką
w nadleśnictwach i siedzibach Lasów Państwowych w całym regionie każdy mógł otrzymać darmową sadzonkę drzewa. Nasze przedszkolaki otrzymały od Nadleśnictwa Bełchatów          sadzonki sosny, które z ochotą posadziły w swoich przydomowych ogródkach oraz na placu przedszkolnym.

Informacja: Lasy zajmują już trzecią część obszaru Polski. Leśnicy co roku sadzą 500 milionów drzew. Wyrosłe z małej sadzonki drzewo w ciągu swojego życia zapewni nam tlen, oczyści powietrze, złagodzi zmiany klimatu, stanie się siedliskiem wielu organizmów, a w przyszłości drewno z niego powstałe może stworzyć komuś dom (akcja #sadziMy Ministerstwo Środowiska
i Lasy Państwowe).