„A niech to gęś kopnie”- Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na słuchowisko

      Możliwość komentowania „A niech to gęś kopnie”- Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na słuchowisko została wyłączona

Szanowni Państwo,

 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na słuchowisko „A niech to gęś kopnie”.

 Za nami premiera słuchowiska „A niech to gęś kopnie” przygotowana na Dzień Dziecka,
nagranie będzie dostępne na youtube do końca tego tygodnia:

W sztuce „A niech to gęś kopnie” Marta Guśniowska jak zwykle wykorzystuje wieloznaczność języka i baśniowe motywy, żeby zbudować z nich nowe znaczenia – historię wielopoziomową, adresowaną zarówno do najmłodszych, jak i nieco starszych.

Sztuka została zrealizowana jako 59. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących. Spektakl – wszystkie w ramach autorskiego cyklu – społecznie wyreżyserowała dyrektor Ewa Pilawska. Rejestracja w formie słuchowisko powstała we współpracy z Radiem Łódź.

„A niech to gęś kopnie!” to spektakl dla tych, którzy szukają sensu życia, i tych którzy dawno go odnaleźli i chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Dowcipny, momentami przewrotny tekst Marty Guśniowskiej o wspólnej podróży i… rodzącym się uczuciu. To także lekcja tego, że otaczający nas ludzie mogą się od nas różnić, ale wcale nie musi to być ich wadą, a w życiu najważniejsze jest, aby być przyzwoitym człowiekiem.

„A niech to gęś kopnie”
Autor: Marta Guśniowska
Reżyseria: Ewa Pilawska
Obsada: Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Jarosław Dziedzic, Filip Jacak, Arkadiusz Wójcik
Didaskaliusz: Małgorzata Goździk