Dzień Kredki w grupie I

      Możliwość komentowania Dzień Kredki w grupie I została wyłączona

22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole… Za jej pomocą mogą wyrazić to co myślą, czują i o czym marzą. Jak obchodziliśmy Dzień Kredki? Najpierw przypomnieliśmy sobie rodzaje kredek, którymi się na co dzień posługujemy, czyli ołówkowe i świecowe. Następnie poznaliśmy kredki-pastele: pastele olejne i suche, które mogliśmy wypróbować. Wysłuchaliśmy przeboju Fasolek „Kolorowe kredki”, ucząc się przy okazji jego refrenu. Najwięcej frajdy sprawiła nam jednak segregacja kredek w pętlach według różnych cech, czyli wielkości, koloru, itp. Zwieńczeniem naszych zajęć była praca „Kolorowe kredki” wykonana kredkami ołówkowymi i pastelami olejnymi. Na koniec przypomnieliśmy sobie o przedszkolnej akcji zbierania kredek dla potrzebujących dzieci.

K. Ratajczyk & koleżanki