Zabawy dla gr. I – 23.04.20

      Możliwość komentowania Zabawy dla gr. I – 23.04.20 została wyłączona

Witajcie, drogie Przedszkolaki!

Piszę do Was ten list z Krainy bajek. Często zaglądam do Waszych domków, obserwuję zabawy, w których uczestniczycie. Ostatnio słyszałam, że rozmawiacie o baśniach. Uwielbiam baśnie, a jeśli chcecie dowiedzieć się jakie, to odgadnijcie zagadki i wykonajcie zadania, które dla Was przygotowałam… Życzę Wam powiedzenia.
Bajkowa Wróżka.

BAŚNIOWE ZAGADKI

BAŚNIOWE PRZEDMIOTY

Jeśli uporaliście się z zadaniami, pora pobawić się w Odnajdywanie drogi w lesie, niczym Jaś i Małgosia. Dotrzyjcie po śladach okruszków (okruszki możecie zastąpić np. kuleczkami z bibuły czy gazety) do kolejnego zadania, jakim jest pomoc Kopciuszkowi.

Przebieranie grochu – czyli zadanie Kopciuszka, który chciał iść na bal. Do zadania przygotujcie miseczki z kilkoma rodzajami grochu (ważne, aby były małe i duże). Waszym zadaniem jest jak najszybsze przebranie grochu.

Opowieść ruchowa. Dzieci przedstawiają za pomocą ruchu opowieść ruchową:
* Czerwony Kapturek idzie przez las do babci, zrywa kwiaty, podskakuje, patrzy w niebo.
* Jaś i Małgosia błądzą po lesie, aż w końcu zasypiają pod drzewem.
* Krasnoludki maszerują do domu po ciężkiej pracy, a tam Śnieżka sprząta ich domek (zamiata, układa ubrania, zmywa naczynia, itp.)

Udało się? BRAWO!!! Teraz potańczcie do znanej Wam piosenki My jesteśmy krasnoludki.

Na koniec uważnie posłuchajcie audiobooków, czyli baśni do słuchania:

A może ułożycie baśniowe puzzle? Poproście rodziców o pomoc w wycięciu.

Udanej zabawy!

K. Ratajczyk & A. Bugajska