Temat: Jestem kosmonautą. Gr I i II 16.04.2021r.

      Możliwość komentowania Temat: Jestem kosmonautą. Gr I i II 16.04.2021r. została wyłączona

Witamy Was serdecznie w piątek i zapraszamy do zabawy z naszymi kolejnymi propozycjami.

1. Narysujcie proszę ufoludka, rysujecie go tak, jak sobie go wyobrażacie. 

2. Teraz będziemy wykonywać ćwiczenia gimnastyczne:

Zabawy orientacyjno-porządkowe, ćwiczenie równowagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej:

Maszerujemy po pokoju, na klaśnięcie wykonujemy przysiad podparty. Na hasło: stój – zatrzymujemy się z uniesionymi do góry rękami.

Podczas marszu wspinamy się na palce, następnie chodzimy na piętach, na zewnętrznych i wewnętrznych krawędziach stóp. Bardzo proszę robić te ćwiczenia ostrożnie.

Ćwiczymy równowagę: rodzice układają nam ze skakanki lub sznurka prostą linię na dywanie. Naszym zadaniem będzie przejść wzdłuż tej linii.

Teraz pobiegniemy slalomem. Rodzice układają przed nami 3 butelki w pewnej odległości, a naszym zadaniem będzie pobiec między nimi.

Zabawa orientacyjno-porządkowa „Przypływ”:

Biegamy po pokoju w różnych kierunkach. Na hasło – „Przypływ” – woda zalewa powoli pokój. Rodzic liczy do 3 wolniutko, a dzieci w tym czasie szukają krzesła lub fotela, siadają na nim i unoszą nogi do góry. Zostajemy tak do momentu, aż rodzic nie powie „Odpływ”

3.  Zapraszamy Was bardzo serdecznie do zabawy na dworze. Bierzemy piłki, rowerki bądź inne sprzęty i szalejemy na dworze 🙂

4. Będziemy robotami. Roboty będą tańczyć na jednej nodze, później będą tańczyć tak, jakby miały ucho przyklejone do ramienia 🙂 Głowę pochylamy na jedną stronę. Na koniec wyobrażamy sobie, że roboty nie mają rąk, opuszczamy ręce wzdłuż ciała i tańczymy. Do tego tańca robotów proponuję włączyć sobie ulubioną piosenkę lub skorzystać z naszych propozycji:

 

4. Zapraszamy Was do wykonania pracy plastycznej:

 

Potrzebne Wam będą materiały:

  • papierowy talerzyk
  • folia aluminiowa
  • czarna kartka
  • papier kolorowy
  • guziki
  • klej
  • nożyczki

Z papierowego talerzyka wycinamy w środku koło. Powstałą obręcz owijamy folią aluminiową. Z foli wycinamy i naklejamy na czarną kartkę pozostałe elementy kosmonauty. Z kolorowego papieru wycinamy prostokąt i naklejamy na niego guziki. Gwiazdy również robimy z guzików.

Załączamy Wam zdjęcie, jak może taki kosmonauta wyglądać:

5. Na koniec wybierzcie sobie jednego z ufoludków prezentowanych niżej i spróbujcie go wykleić kolorowym papierem. Może ufoludek będzie zielony, a może macie jakiś inny pomysł? Jest to praca dla chętnych dzieci.

A teraz mamy dla Was konkurs:

  W tym tygodniu rozmawialiśmy o kosmosie. Wykonywaliście między innymi rakiety i kosmonautę wykonacie dziś. Zapraszamy Was do udziału w konkursach grupowych na najpiękniejszego kosmonautę i najładniejszą rakietę. Nagrody otrzymają najlepsze prace 3 lub 4 osób z grupy I i II. Bardzo prosimy o wysyłanie swoich prac do Cioci Ani i Cioci Kasi, tak jak wysyłaliście wcześniej. Wykonujemy prace samodzielnie i starannie. POWODZENIA, trzymamy kciuki 🙂

Pozdrawiamy Was cieplutko i życzymy miłego weekendu.

A. Bugajska, K. Ratajczyk A. Smolarek