Święto Niepodległości w przedszkolu

Możliwość komentowania Święto Niepodległości w przedszkolu została wyłączona

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli; dlatego też w piątek 8 listopada spotkaliśmy się na sali na krótkiej akademii z okazji uroczystego Święta Niepodległości.

Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Pani Dyrektor, Agnieszka Garbowska pięknie powitała wszystkich zebranych, po czym wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” (czterolatki aż cztery zwrotki!). Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Co to jest niepodległość?”, a także rozwiązaliśmy obrazkowy quiz wiedzy o naszym hymnie. Na koniec wysłuchaliśmy wesołej „Piosenki młodego patrioty”, podśpiewując sobie refren.

Dzień Niepodległości był radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „małych Polaków”.

K. Ratajczyk – koordynator ds. obchodów Święta Niepodległości

źródło: You Tube